Partikongress 2017

Den 8-12 april 2017 har Socialdemokraterna partikongress på Svenska mässan i Göteborg. Kongressen är partiets högsta beslutande organ och på partikongress året före val - som nu - behandlas samtliga politikområden.

All viktig, central, information om kongressen hittar du Socialdemokraternas kongressida.

De sju västsvenska delegationernas ledare är följande:

Skaraborg
Peter Lindroth
E-post: peter.lindroth@carlsborg.net

Södra Älvsborg
Ulf Olsson
E-post: ulf.olsson@boras.se

Fyrbodal
Bijan Zainali
E-post: bijan.zainali@vgregion.se

Göteborgsområdet
Patrik Karlsson
E-post: patrik.karlsson@vgregion.se

Göteborg
Anna Skarsjö
E-post: famskarsjoe@hotmail.com

Halland
Margit Bik
E-post: margit.bik@regionhalland.se

Värmland
Monica Gundahl
E-post: monica.gundahl@liv.se

 

Delegationerna från Västsverige

Göteborg

Anna Skarsjö, Robert Hammarstrand, Saida Hussein Moge, Patrick Gladh, Joakim Hagberg, Floid Gumbo, Alma Handzar, Hans Aronsson, Marianne Carlström, Rikard Andersson, Jesper Blomqvist

Göteborgsområdet

Patrik Karlsson, Tomas Angervik, Jessica Norberg, Soraya Zarza Lundberg, Maria Brauer, Aylin Fazelian, Dennis Lindberg, Karolina Roughton, Janette Olsson, Solveig Hallin, John Skoglund

Skaraborg

Ida Ekeroth, Johanna Svensson, Kajsa Ezelius, Marie Ekman, Lina Ahl, Carina Gullberg, Dan Gabrielsson, Johan Ask, Daniel Arthursson, Maria Hjärtqvist, Peter Lindroth,

Fyrbodal

Bijan Zainali, Reidar Eriksson, Oskar Josefsson, Stefan Skoglund, Annelie Högberg, Louise Thunström, Erica Parkås,  Marianne Sand Wallin,  Sofia Andersson, Moez Dharsani, Jenny Nieminen, Åsa Carlsson,

Halland

Micael Arnström, Per Svensson, Jeanette Qvist, Johan Tolinsson, Rose-Marie Edlund, Krissi Johansson, Annita Asplid, Margit Bik
facebook Twitter Email